State Election 2018
Registered How To Vote Cards

How-to-vote cards for Independent Candidates

Scroll sideways for more>>

Registration Number Party / Candidate / Stakeholder Electorate(s) Registration Date
15/State Election 2018 LUND, Tracie Morwell District 13 Nov 2018
17/State Election 2018 TOSCANO, Joseph Albert Park District 12 Nov 2018
18/State Election 2018 NORTHE, Russell Morwell District 12 Nov 2018
19/State Election 2018 ANDERSON, Christopher Brunswick District 12 Nov 2018
20/State Election 2018 SATI, Arnav Tarneit District 12 Nov 2018
21/State Election 2018 NOLAN, Robyn Mordialloc District 12 Nov 2018
23/State Election 2018 YILDIZ, Oscar Pascoe Vale District 12 Nov 2018
24/State Election 2018 IERFONE, Carlo Narracan District 12 Nov 2018
25/State Election 2018 CARLING-JENKINS, Rachel Werribee District 12 Nov 2018
26/State Election 2018 KAVANAGH, John Pascoe Vale District 12 Nov 2018
27/State Election 2018 KAVANAGH, John Pascoe Vale District 12 Nov 2018
29/State Election 2018 GULLY, Rodger Nepean District 12 Nov 2018
30/State Election 2018 VO, Hung Keysborough District 12 Nov 2018
31/State Election 2018 SINGH, Ramanjit Sydenham District 12 Nov 2018
32/State Election 2018 COLBERT, Dianne Buninyong District 12 Nov 2018
33/State Election 2018 CHAWLA, Tarang South-Eastern Metropolitan Region 12 Nov 2018
36/State Election 2018 HEMPHILL, Peter Williamstown District 12 Nov 2018
37/State Election 2018 RAMSEY, Sophie Melton District 13 Nov 2018
39/State Election 2018 LE SERVE, Clare Bass District 13 Nov 2018
41/State Election 2018 TIMPANO, Francesco Pascoe Vale District 12 Nov 2018
42/State Election 2018 TRAN, Kevin Quoc Richmond District 14 Nov 2018
43/State Election 2018 BURGESS, Ray Morwell District 12 Nov 2018
44/State Election 2018 GARRA, Joe Werribee District 13 Nov 2018
48/State Election 2018 KIOUPELIS, Parashos Oakleigh District 12 Nov 2018
49/State Election 2018 LY, Thanh Nga Werribee District 12 Nov 2018
51/State Election 2018 SYED, Zulfi Tarneit District 12 Nov 2018
53/State Election 2018 HOOPER, Tony Altona District 13 Nov 2018
99/State Election 2018 NEOH, Michael South-West Coast District 13 Nov 2018
273/State Election 2018 ZOGHEIB, Golda Yuroke District 14 Nov 2018
274/State Election 2018 O'CONNOR, Jenny Benambra District 14 Nov 2018
275/State Election 2018 AN, Aaron Tarneit District 14 Nov 2018
294/State Election 2018 COLE, Damien South Barwon District 13 Nov 2018
296/State Election 2018 HAWKINS, Jacqui Benambra District 13 Nov 2018
330/State Election 2018 DUNSCOMBE, Michelle Eildon District 13 Nov 2018
348/State Election 2018 LANDES, Herschel Richmond District 15 Nov 2018
351/State Election 2018 ATKINS, Tammy Ovens Valley District 13 Nov 2018
352/State Election 2018 LANG, Daryl Melton District 13 Nov 2018
353/State Election 2018 TURNER, Bob Melton District 13 Nov 2018
355/State Election 2018 EDWARDS, Bryony Northcote District 13 Nov 2018
356/State Election 2018 SHARMA, Pratibha Werribee District 13 Nov 2018
365/State Election 2018 ANDERSON, Christopher Brunswick District 14 Nov 2018
366/State Election 2018 JAKOBI, Susan Cranbourne District 14 Nov 2018
375/State Election 2018 FIRTH, Don Euroa District 14 Nov 2018
377/State Election 2018 WATSON, Stephen Mordialloc District 14 Nov 2018
385/State Election 2018 MANNING, Emma Richmond District 15 Nov 2018
478/State Election 2018 LANGDON, Craig Ivanhoe District 14 Nov 2018
532/State Election 2018 WHITEHEAD, Adrian Richmond District 14 Nov 2018
533/State Election 2018 BAUER, Ron Bass District 15 Nov 2018
569/State Election 2018 SABA, Ibrahim Thomastown District 16 Nov 2018
570/State Election 2018 GARRETT, Benjamin Gippsland East District 14 Nov 2018
572/State Election 2018 BENTLEY, Lisa Williamstown District 15 Nov 2018
600/State Election 2018 COLE, Damien South Barwon District 14 Nov 2018
624/State Election 2018 TIMPANO, Francesco Pascoe Vale District 16 Nov 2018
635/State Election 2018 WOLF, Gottfried Geelong District 15 Nov 2018
646/State Election 2018 LYONS, Darryn Geelong District 15 Nov 2018
655/State Election 2018 SMITH, Alison May Wendouree District 16 Nov 2018
658/State Election 2018 SHEED, Suzanna Shepparton District 15 Nov 2018
659/State Election 2018 SINDT, Christine Morwell District 15 Nov 2018
660/State Election 2018 ZOGHEIB, Golda Yuroke District 14 Nov 2018
661/State Election 2018 ZOGHEIB, Golda Yuroke District 14 Nov 2018
668/State Election 2018 LYONS, Darryn Geelong District 15 Nov 2018
700/State Election 2018 WATTERS, Lindsay Buninyong District 16 Nov 2018
717/State Election 2018 GRECO, Gaetano Preston District 15 Nov 2018
718/State Election 2018 MARTIN, Clarke Sandringham District 16 Nov 2018
770/State Election 2018 BANSAL, Munish Yan Yean District 16 Nov 2018
777/State Election 2018 KELSALL, Henry Frankston District 15 Nov 2018
782/State Election 2018 BINGHAM, Jarrod Melton District 16 Nov 2018
838/State Election 2018 STAVRESKI, Nikola Thomastown District 16 Nov 2018
878/State Election 2018 LAWRENCE, Richard Essendon District 16 Nov 2018
880/State Election 2018 NEOPHYTOU, George Gippsland East District 16 Nov 2018
883/State Election 2018 NEOPHYTOU, George Gippsland East District 16 Nov 2018
895/State Election 2018 BAKES, Rob Macedon District 15 Nov 2018
896/State Election 2018 GEORGIOU, George Brunswick District 16 Nov 2018
897/State Election 2018 PURCELL, James South-West Coast District 16 Nov 2018
900/State Election 2018 BAKER, Kate Essendon District 16 Nov 2018
904/State Election 2018 PURCELL, James South-West Coast District 16 Nov 2018
914/State Election 2018 AYLWARD, Maria Altona District 16 Nov 2018
916/State Election 2018 CUPPER, Ali Mildura District 16 Nov 2018
920/State Election 2018 COSSARI, Joe Rowville District 16 Nov 2018
926/State Election 2018 BATTH, Harkamal Singh Tarneit District 16 Nov 2018
927/State Election 2018 STIRLING, Grant Melton District 16 Nov 2018
931/State Election 2018 HANLON, Peter Melbourne District 16 Nov 2018
933/State Election 2018 REID, Phil Mordialloc District 16 Nov 2018
937/State Election 2018 SHEED, Suzanna Shepparton District 16 Nov 2018
938/State Election 2018 ALBARRI, Yassin Akram Yan Yean District 16 Nov 2018
943/State Election 2018 DESIATO, Alahna Thomastown District 16 Nov 2018
956/State Election 2018 GRUMMET, Richard Hawthorn District 16 Nov 2018
989/State Election 2018 TRUSCOTT, Jeff Ripon District 16 Nov 2018
1006/State Election 2018 TELLESSON, Michael Carrum District 16 Nov 2018
1017/State Election 2018 COSSARI, Joe Rowville District 16 Nov 2018
1029/State Election 2018 GARDNER, Michael James Clarinda District 16 Nov 2018
1036/State Election 2018 BIRCHALL, Ian Melton District 16 Nov 2018
1040/State Election 2018 STEPHENSON, Matt Gippsland East District 16 Nov 2018
1043/State Election 2018 GRIMA, Diana Western Metropolitan Region 16 Nov 2018
1046/State Election 2018 CROOK, Jordan Monbulk District 16 Nov 2018
1063/State Election 2018 MULVANY, Simon Nepean District 16 Nov 2018
1064/State Election 2018 MAYER, Maria Ripon District 16 Nov 2018
1126/State Election 2018 LOBO, Oscar Bentleigh District 16 Nov 2018
1139/State Election 2018 JUHASZ, Stephen Geelong District 16 Nov 2018
1144/State Election 2018 KLEIN, Meralyn Yan Yean District 15 Nov 2018
1158/State Election 2018 COSSARI, Joe Rowville District 16 Nov 2018
1161/State Election 2018 COSSARI, Joe Rowville District 16 Nov 2018
1182/State Election 2018 FOSBERRY, Norman Cranbourne District 16 Nov 2018
1253/State Election 2018 SOURASIS, Kerry Brunswick District 16 Nov 2018
1324/State Election 2018 RAGUPATHY, Ravi Cranbourne District 16 Nov 2018